INVITAȚIE LA CONFERINȚA TEMATICĂ: UTILIZAREA ENERGIEI VERZI DE CĂTRE INSTITUȚIILE DE ÎNVĂȚĂMÂNT
INVITAȚIE
LA CONFERINȚA TEMATICĂ: UTILIZAREA ENERGIEI VERZI DE CĂTRE INSTITUȚIILE DE ÎNVĂȚĂMÂNT
ROHU00147 ,,GEN: Green Energy Network – Utilizarea instituțională și promovarea bunelor practici privind sursele regenerabile de energie în vederea susținerii unei zone transfrontaliere mai ecologice, mai curate și mai reziliente”
21 mai 2026
Stimate Doamne / Stimaţi Domni!
Ne face deosebită plăcere să vă invităm la conferinţa tematică ,,UTILIZAREA ENERGIEI VERZI DE CĂTRE INSTITUȚIILE DE ÎNVĂȚĂMÂNT” organizată în cadrul proiectului ROHU00147 ,,GEN: Green Energy Network – Utilizarea instituțională și promovarea bunelor practici privind sursele regenerabile de energie în vederea susținerii unei zone transfrontaliere mai ecologice, mai curate și mai reziliente”, proiect finanțat în cadrul Programului Interreg VI-A România-Ungaria 2021 – 2027.
Data conferinţei: joi, 21 mai 2026 ora 13.30, ora locală.
Locaţia conferinţei: Liceul „Don Orione” (Oradea, Str. Cazaban nr. 49/E, corpul nou, et. 2, Sala de conferințe ,,Don Lazzarin”).
Conferinţa este organizată de către Societatea de Binefacere “Don Orione”, în calitate de Beneficiar Lider, respectiv de către Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Bihor, Camera de Comerţ şi Industrie a Judeţului Békés și Prefectura Județului Békés din Ungaria, în calitate de Parteneri de proiect. Scopul evenimentului este promovarea utilizării energiei verzi în cadrul instituțiilor de învățământ.
La conferinţă vor fi prezenţi reprezentanţi ai conducerii instituţiilor partenere, echipa comună de implementare a proiectului și specialiști în domeniul eficienței energetice și a surselor alternative de energie.
Cu stimă,
Francisc Lăcătuș
preşedinte